Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 12 8/128GB Silver, Dual SIM (Nano-SIM; dual stan...
Достапност:
Шифра: 77681
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 12,499 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

8,499 Ден.
12 РАТИ: 737 Ден.
24 РАТИ: 379 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 12 8/128GB Silver, Dual SIM (Nano-SIM; dual stand-by), IP53 dust and splash protection, Display: IPS LED; 90Hz 550 nits (peak), 6.79 inches; 109.5 cm2 (~85.1% screen-to-body ratio), 1080 x 2460 pixels ; 20:9 ratio (~395 ppi density), OS: Android 13, MIUI 14, Chipset: Mediatek Helio G88 (12nm), CPU: Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G52 MC2, Memory: 128GB; 8GB RAM, Camera: Triple 50 MP f/1.8 (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), LED flash; HDR; panorama, Video: 1080p@30fps, Front Camera: 8MP f/2.5 (wide), Video: 1080p@30fps, Loudspeaker with stereo speakers, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.3; A2DP; LE, GPS with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast charging 33W; 50% in 22 min, Dimensions: 168.6 x 76.3 x 8.2 mm, Weight: 198.5 g