Бренд: Samsung
Краток опис: SAMSUNG AR18TXEAAWKNEU/AR18TXEAAWKXEU, SMART Инвертер клима уред
Достапност:
Шифра: 73277
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
SAMSUNG AR18TXEAAWKNEU/AR18TXEAAWKXEU, SMART Инвертер клима уред, WIND FREE AVANT серија, ЛЕД Дисплеј, Интегриран WiFi, 18000BTU, Капацитет на ладење 5.0KW, Капацитет на греење 6.0KW, SEER 6.8 kWh, SCOP 3.8 kWh, EER на ладење 3.60 kWh, COP на греење 3.53 kWh, ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен, Иновативна Windfree технологија na дисперзија на воздухот низ собата низ микро дупчиња со цел да се постигне ефект на неподвижен воздух кој е благопријатен за секого, AI Auto Comfort, Сензор за движење кој автоматски влегува во соодветен мод на работа штом за бележи движење, Капацитет на одвлажнување 2л/ч, Брзо ладење со Powerboost дигиталниот конвертир TT (Twin Tube) технологија до 43% побрзо ладење, Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита, Tri Care филтер, Турбо мод, Комфорт мод, Вентилатор мод, Самочистење, Двостепено ладење, Тајмер, Авто рестарт, Работна температура греење -15/+24, Работна температура ладење -10/+46, Бучност вантрешна единица мин. 25dB/ макс. 41 dB, Бучност надворешна единица 51 dB, Тип на гас R32, Идеална за простории од 45 до 50м2, Енергетска класа А++ на ладење/А++ на греење, Димензии внатрешна единица 1055x299x215 мм, Димензии надворешна единица 880x638x310 мм
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555ws
  • gm
  • Procistuvaci
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG