Бренд: Blackview
Краток опис: Blackview A60 Blue, Dual SIM, 6.1" IPS HD+ 1280x600, 3G: 2100/90
Достапност:
Шифра: 48698
Гаранција (дена): 360

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Blackview A60 Blue, Dual SIM, 6.1" IPS HD+ 1280x600, 3G: 2100/900 MHz, чипсет: Mediatek MTK6580A, процесор: Quad-Core 1.3GHz ARM Cortex-A7, графичка: ARM Mali-400 MP2, Внатрешна меморија: 16GB up to 32GB, Рам Меморија: 1GB, Примарна камера: 13 + 5 Megapixel With LED Flash, секундарна камера: 5 Megapixel, A-GPS, GPS, Bluetooth 4.0, Сензори: AcceleВнатрешна меморијаeter/ Proximity Sensor/ Light, OS: Android 8.1 , батерија: Removable Lithium-Ion 4080 mAh
Процесор Quad Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 1GB
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Дебар
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА ВГРАДНА ТЕХНИКА
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА ТВ/АУДИО/ВИДЕО
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА ИТ
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ
  • ВО СВЕТОТ НА СЕТЕК ИМА СÈ! ФЛАЕР ЗА МАЛИ АПАРАТИ
  • AAR
  • SAMSUNG
  • AAR