Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8/256GB Midnight Black, Hybrid Dual ...
Достапност:
Шифра: 77703
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 20,499 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

18,499 Ден.
12 РАТИ: 1,588 Ден.
24 РАТИ: 817 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8/256GB Midnight Black, Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), IP54 dust and splash protection, Display: AMOLED; 120Hz 500 nits (peak) Dolby Vision, 6.67 inches; 107.4 cm2 (~88.9% screen-to-body ratio), 1220 x 2712 pixels; 20:9 ratio (~446 ppi density), Corning Gorilla Glass Victus, OS: Android 13, MIUI 14, Chipset: Mediatek Helio G99 Ultra, CPU: Octa-core (4x2.40 GHz Cortex-A78 & 4x1.95 GHz Cortex-A55), GPU: Adreno 710, Memory: 256GB; 8GB RAM, Camera: Triple 200 MP f/1.7 23mm (wide) 1/1.4" 0.56µm multi-directional PDAF OIS, 8 MP f/2.2 118˚ (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), LED flash; HDR; panorama, Video: 4K@30fps 1080p@30fps, Front Camera: 16 MP f/2.4 (wide), Video: 1080p@30fps, Loudspeaker with stereo speakers, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.3; A2DP; LE GPS GLONASS BDS (B1I+B1c) GALILEO QZSS, Sensors: Fingerprint (under display optical) accelerometer gyro Virtual proximity sensing compass, Battery: Li-Po 5100 mAh non-removable, Fast charging 67W, Dimensions: 161.2 x 74.2 x 8 mm, Weight: 189 g, MZB0FXAEU