Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note 13 8/256GB Black, Hybrid Dual SIM (Nano-SIM...
Достапност:
Шифра: 77700
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 15,499 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

12,999 Ден.
12 РАТИ: 1,116 Ден.
24 РАТИ: 575 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi Note 13 8/256GB Black, Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), IP54 dust and splash protection, Display: AMOLED; 120Hz 1000 nits (peak), 6.67 inches; 107.4 cm2 (~88.9% screen-to-body ratio), 1080 x 2400 pixels; 20:9 ratio (~395 ppi density), Corning Gorilla Glass 5, OS: Android 13, MIUI 14, Chipset: Snapdragon 685, CPU: Octa-core (2x2.4 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G57 MC2, Memory: 256GB; 8GB RAM, Camera: Triple 108 MP f/1.7 (wide) 1/1.67" 0.64µm PDAF,8 MP f/2.2 (ultrawide) 2 MP f/2.4 (depth), LED flash; HDR; panorama, Video: 1080p@30fps, Front Camera: 16 MP f/2.4 (wide), Video: 1080p@30fps, Loudspeaker with stereo speakers, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.3; A2DP; LE, GPS GLONASS, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast charging 33W, Dimensions: 161.1 x 75 x 7.6 mm, Weight: 174.5 g, MZB0FYBEU