Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 10 2022 4/64GB Gray, Dual SIM (Nano-SIM dual sta...
Достапност:
Шифра: 77270
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 11,499 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

6,969 Ден.
12 РАТИ: 599 Ден.
24 РАТИ: 308 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 10 2022 4/64GB Gray, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: LCD 90Hz, 6.5 inches 102.0 cm2 (~83.4% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2400 pixels 20:9 ratio (~405 ppi density), Chipset: MediaTek Helio G88 (12nm), Procesor: Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G52 MC2, Internal Memory: 64 GB, RAM: 4GB, microSDXC (dedicated slot), Quad Camera: 50 MP f/1.8 (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 120˚ (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), 2 MP f/2.4 (depth), LED flash HDR panorama, Video: 1080p@30fps, Selfie Camera: 8 MP f/2.0 (wide) 1/4.0” 1.12µm, HDR, Panorama, Video: 1080p@30fps, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: 5.1 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS BDS, GALILEO, FM Radio, USB: microUSB 2.0, Sensors: Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, OS: Android 11; MIUI 12.5, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast Charging 18W, Reverse charging 9W, Dimensions: 162 x 75.5 x 8.9 mm, Weight: 181 g.