Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi POCO M5S 8/256GB Blue, Dual SIM, Display: 6.43 inches ...
Достапност:
Шифра: 77265
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 15,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

11,999 Ден.
12 РАТИ: 1,030 Ден.
24 РАТИ: 530 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi POCO M5S 8/256GB Blue, Dual SIM, Display: 6.43 inches AMOLED 450 nits (typ), Resolution: 1080 x 2400 pixels 20:9 ratio (~409 ppi density), Corning Gorilla Glass 3, Chipset: Mediatek Helio G95 (12 nm), CPU: Octa-core (2x2.05 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G76 MC4, Memory: 256GB ROM 8GB RAM, IP53 dust and splash resistant, Quad Camera: 64 MP f/1.8, 26mm (wide); 8 MP f/2.2; 2 MP f/2.4; 2 MP f/2.4, Video: 4K@30fps 1080p@30, Front Camera: 13 MP f/2.4 (wide), Connectivity: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth: 5.0 A2DP LE, GPS A-GPS GLONASS BDS , NFC, FM Radio, USB Type-C 2.0 USB On-The-Go, OS: Android 12 MIUI 13 for POCO, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Dimensions: 160.5 x 74.5 x 8.3 mm; 178.8 gr