Бренд: Motorola
Краток опис: Motorola Moto E13 Cosmic Black 2/64, Hybrid Dual SIM (Nano-SI...
Достапност:
Шифра: 77090
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 6,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

4,995 Ден.
12 РАТИ: 429 Ден.
24 РАТИ: 221 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Motorola Moto E13 Cosmic Black 2/64, Hybrid Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: IPS LCD, 6.5 inches, 102.0 cm2 (~82.8% screen-to-body ratio), 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density), OS: Android 13 (Go edition), Chipset: Unisoc T606 (12 nm), CPU: Octa-core (2x1.6 GHz Cortex-A75 & 6x1.6 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G57 MP1, Memory: 64GB-ROM 2GB-RAM, Dual Camera: 13 MP f/2.2 26mm (wide) PDAF, 2 MP f/2.4 (macro), LED flash, HDR, panorama, Video: 1080p@30fps, Front Camera: 5 MP f/2.4, HDR, Video: 1080p@30fps, Connections: USB Type-C 2.0; Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth: 5.0 A2DP LE, GPS, Sensors: Accelerometer proximity, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Dimensions: 164.2 x 75 x 8.5 mm, Weight: 180 gr