Бренд: Lenovo
Краток опис: LENOVO GAMING 3 15ARH7 (GRAY), - Процесор AMD Ryzen 5 6600H ...
Достапност:
Шифра: 56937
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 44,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

40,799 Ден.
12 РАТИ: 3,502 Ден.
24 РАТИ: 1,802 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
LENOVO GAMING 3 15ARH7 (GRAY), - Процесор AMD Ryzen 5 6600H (16M Cache up to 4.5 GHz), Графичка карта NVIDIA® RTX3050 4GB DDR6, Рам Меморија 8GB DDR5 4800MHz, Диск 512GB SSD, Веб камера, Wireless: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, Backlit Keyboard, Interfaces: 2 x USB 3.0, 1 x USB 3.0 Type C, 1 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x audio, 1 x Microphone, Батерија: 3-cell lithium ion, 15.6" 120Hz (1920x1080) Full HD IPS, P/N: 82SB00HYRM
Големина на диск 512GB
Големина на екран 15.6 инчи
Графичка Картичка nVidia
Графичка Картичка Меморија 4GB
Процесор Ryzen 5
РАМ Меморија 8GB
Резолуција FHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп GAMING