Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A546 Galaxy A54 5G Lime 8/128, Dual Sim, IP67 dust...
Достапност:
Шифра: 55444
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 32,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

20,999 Ден.
12 РАТИ: 1,803 Ден.
24 РАТИ: 928 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Samsung SM-A546 Galaxy A54 5G Lime 8/128, Dual Sim, IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins), Display: 6.4 inches 100.5 cm2 (~82.9% screen-to-body ratio), Super AMOLED 120Hz, Resolution: 1080 x 2400 pixels 20:9 ratio (~403 ppi density), Corning Gorilla Glass 5, CPU: Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A78 & 4x2.0 GHz Cortex-A55), Internal Memory: 128 GB, Memory Card Slot: microSDXC, RAM: 8GB, Primary Camera: 50 MP f/1.8 26mm (wide) PDAF OIS, 12 MP f/2.2 123˚ (ultrawide) 1.12µm 5 MP f/2.4 (macro), LED flash; panorama; HDR, Video: 4K@30fps; 1080p@30/60fps; gyro-EIS, Front Camera: 32 MP f/2.2 26mm (wide) 1/2.8" 0.8µm HDE, Video: 4K@30fps; 1080p@30fps, OS: Android 13; One UI 5.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac; dual-band; Wi-Fi Direct; hotspot, Bluetooth 5.3; A2DP; LE, GPS whit A-GPS; GLONASS; GALILEO; BDS, NFC, Sensors: Fingerprint (under display optical), accelerometer, gyro, compass, Virtual proximity sensing, USB Type-C 2.0, USB On-The-Go, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast charging 25W, Dimensions: 158.2 x 76.7 x 8.2 mm, Weight: 189g, P/N: SM-A546BLGCEUC
5G ДА
Display " 6-6.5
Ram 8
Rom 128
Колор Green
батерија (mAh) 5000-6000