Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG Zephyrus G14 GA402XV-N2008W / Win 11, - Процесор AMD...
Достапност:
Шифра: 55813
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 144,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

129,999 Ден.
12 РАТИ: 11,158 Ден.
24 РАТИ: 5,742 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
ASUS ROG Zephyrus G14 GA402XV-N2008W / Win 11, - Процесор AMD Ryzen 9 7940HS Mobile Processor (8-core/16-thread. 20MB cache. up to 4.7 GHz max boost), Рам меморија 16GB DDR5 4800MHz ( 1x slot free), Диск 1TB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD, N/A, Графичка карта NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB DDR6 , BT4.1, 802.11AC DualBand, 76WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion, Illuminated Keyboard, 1x Type C USB 3.2 Gen 2, 2x Type A USB 3.2 Gen 1, 1x HDMI 2.0b, 1x TypeC (DP 1.4), Windows 11 Home 64bit MultiLanguage (DM), 14.0" LED IPS FHD 165Hz WQHD (2560 x 1600) , PN: 90NR0DG4-M000X0
Големина на диск 1TB
Големина на екран 14-14.9 инчи
Графичка Картичка nVidia
Графичка Картичка Меморија 8GB
Оперативен систем Windows 11 Home
Процесор Ryzen 9
РАМ Меморија 16GB
Резолуција WQHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп GAMING