Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG Strix Scar 16 G634JZ-NM070X / Win 11 Pro, - Процесор...
Достапност:
Шифра: 56899
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 204,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

189,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 7,917 Ден.
48 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 3,959 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
ASUS ROG Strix Scar 16 G634JZ-NM070X / Win 11 Pro, - Процесор Intel Core I9-13980HX (36M Cache / up to 5.6 GHz ), Рам Меморија 32GB DDR5 4800MHz, Диск 2TB M.2 SSD PCIE NVME, Графичка карта NVIDIA GeForce RTX 4080 12GB DDR6, 4xUSB (2x3.2, 1x3.2 type C, 1x Thunderbolt USB 4,0C), 2.5Gigabit LAN, WLAN 802.11ax Triple Band, Bluetooth 5.3, HDMI 2.1, Display Port, Backlit Chiclet Keyboard 4-Zone RGB, 90WHrs / 4S1P/ 4-cell Li-ion -, ROG Nebula HDR Display, Mini-LED 240Hz 16" QHD (2560 x 1600), DCI-P3: 100%, Windows 11 Pro, PN: 90NR0C81-M006F0
Големина на диск 2TB
Големина на екран 16 инчи
Графичка Картичка nVidia
Графичка Картичка Меморија 12GB
Оперативен систем Windows 11 Pro
Процесор i9
РАМ Меморија 32GB
Резолуција WQHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп GAMING