Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG Strix G15 G513IH-HN004, - Процесор AMD Ryzen™ 7 4800...
Достапност:
Шифра: 51701
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 50,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

48,999 Ден.
12 РАТИ: 4,206 Ден.
24 РАТИ: 2,164 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
ASUS ROG Strix G15 G513IH-HN004, - Процесор AMD Ryzen™ 7 4800H Processor 2.9 GHz (8M Cache, up to 4.2 GHz), Рам Меморија 8GB DDR4 3200Mhz (1 slot free), Диск 512GB M.2 SSD PCIE NVME , Графицка карта NVIDIA GeForce GTX1650 4GB DDR6, 802.11ac, 4xUSB (2x3.2, 1x3.1 type C, 1x USB 2,0), HD веб камера, Gigabit LAN, WLAN 802.11ac dual, Bluetooth, SD Card reader, HDMI 1.4, Red-Backlit Keyboard, 2.2kg, 48WHrs 3S1P 3-cell Li-ionk -, FREE DOS, 144MHz 15.6" FHD LED (1920x1080), PN: 90NR07P2-M01380
Големина на диск 512GB
Големина на екран 15.6 инчи
Графичка Картичка nVidia
Графичка Картичка Меморија 4GB
РАМ Меморија 8GB
Резолуција FHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп GAMING