Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A155 Galaxy A15 4/128 Blue, Dual Sim, Display: Sup...
Достапност:
Шифра: 60891
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 12,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

9,999 Ден.
12 РАТИ: 859 Ден.
24 РАТИ: 442 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Samsung SM-A155 Galaxy A15 4/128 Blue, Dual Sim, Display: Super AMOLED 90Hz 800 nits (HBM), 6.5 inches 103.7 cm2 (~84.3% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2340 pixels 19.5:9 ratio (~396 ppi density), Glass front and plastic frame plastic back, CPU: Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55), OS: Android 14; One UI 6.0, ROM: 128GB; RAM: 4GB, Triple Camera: 50 MP f/1.8 (wide) AF, 5 MP f/2.2 (ultrawide), 2 MP f/2.4 (depth), LED flash; panorama; HDR, Video: FHD 1920 x 1080@30fps, Front Camera: 13 MP f/2.0 (wide), Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4+5GHz, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth v5.3, GPS whit A-GPS; Glonass; Beidou; Galileo; QZSS, Сензори: Fingerprint (side-mounted); accelerometer; comppas; barometar Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, USB Type-C 2.0, Dimensions: 160.1 x 76.8 x 8.4 mm, Weight: 200g, P/N: SM-A155FZBDEUC