Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung Galaxy Fold 5 12GB/256GB BEIGE, Display: Foldable Dy...
Достапност:
Шифра: 77121
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 113,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

89,995 Ден.
12 РАТИ: 7,724 Ден.
24 РАТИ: 3,975 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Samsung Galaxy Fold 5 12GB/256GB BEIGE, Display: Foldable Dynamic AMOLED 2X; 120Hz; HDR10+; 1200 nits (peak); 7.6 inches; 183.2 cm2 (~91.1% screen-to-body ratio), Resolution: 1812 x 2176 pixels (~373 ppi density), Cover display: Dynamic AMOLED 2X; 120Hz; Corning Gorilla Glass Victus2; 6.2 inches; 904 x 2316 pixels; 23:1:9 ratio, Glass front (Gorilla Glass Victus2) (folded); plastic front (unfolded); glass back (Gorilla Glass Victus2); aluminum frame, Chipset: Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm), CPU: Octa-core (1x3.36 GHz Cortex-X3 & 2x2.8 GHz Cortex-A715 & 2x2.8 GHz Cortex-A710 & 3x2.0 GHz Cortex-A510), GPU: Adreno 740, Internal Memory: 256 GB, RAM: 12 GB RAM, Primary Triple Camera: 50 MP f/1.8 (wide) PDAF OIS, 10 MP f/2.4 52mm (telephoto) 1/3.6" 1.0µm PDAF OIS 3x optical zoom, 12 MP f/2.2 123˚ 12mm (ultrawide) 1.12µm, LED flash; HDR; panorama, Video: 4K@60fps; 1080p@60/240fps (gyro-EIS); 720p@960fps (gyro-EIS); HDR10+, Secondary Camera: 4 MP f/1.8 2.0µm under display, Cover Camera: 10 MP; f/2.2; 26mm (wide); 1/3"; 1.22µm, Video: 4K@30fps; 1080p@30fps; gyro-EIS, OS: Android 13; One UI 5.1, Stereo Speakers 32-bit/384kHz audio Tuned by AKG, Connectivity: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e; dual-band; Wi-Fi Direct; hotspot, Bluetooth: 5.3; A2DP; LE; aptX HD, GPS with A-GPS; GLONASS; GALILEO; BDS, NFC, USB Type-C 3.2, Sensors: Fingerprint (side-mounted); accelerometer; gyro; proximity; compass; barometer, Battery: Non-removable Li-Ion 4400 mAh, Fast charging 25W; Fast wireless charging 15W; Reverse wireless charging 4.5W, IPX8 water resistant (up to 1.5m for 30 mins), Dimensions: Unfolded: 154.9 x 129.9 x 6.1 mm; Folded: 154.9 x 67.1 x 13.4 mm, Weight 253 gr, P/N: SM-F946BZEBEUC