Бренд: MIDEA
Краток опис: Midea Breezeless E CB1-12HRFN8-I/CB1-12HFNX-O, FullDC SMART W...
Достапност:
Шифра: 76952
Гаранција (дена): 1800
Редовна Цена: 49,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

29,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 1,250 Ден.
48 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 625 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Midea Breezeless E CB1-12HRFN8-I/CB1-12HFNX-O, FullDC SMART WIFI Built in QUATTRO ИНВЕРТЕР Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР, UV VIRUS STERILIZATION 56C HEPA FILTER series, 12000BTU 3600W (4310W) на ладење, 3800W (4400W) на греење, Скриен Дисплеј, R32 Гас, Греење до минус 25 степени, SEER (Ладење) 7.1, SCOP (Греење) 4.2, EER 3.95, COP 4.0, Cool Boost - специјална опција за ладење на просторот во најкраток период, Air magic - произведува и пушта милиони негативни и позитивни јони кои ги елиминираат сите бактерии и вируси, Silk1y cool - специјален Coanda дефлектор кој овозможува да се распредели воздухот насекаде во собата без директно насочување во корисникот, ФИЛТЕР Cold catalyst+Active Carbon+Silver Ion, I CLEAN самочистење во 4 чекори со висока температура, Over-The-Air Technology за постојан update на софтверот на самата клима, Конектор за жичан контролер што ја прави идеална за комбинација во Мултисплит системи, Авто рестарт функција, Тајмер, Меморија на позицијата на отворот за дување, Смарт дијагностика + детекција на течење гас, A++ на ладење, А+ на греење, Идеална за простории до 30м2, Бучност на внатрешна единица 56 dB, Бучност на надворешна единица 63dB, Проток на воздух внатрешна единица 520/420/380 m3/h, Димензии внатрешна единица 299x812x199 мм, Димензии надоврешна единица 495x720x270 мм
WiFi/Smart Да
Боја Бела
Греач на компресор Да
Капацитет 12000 btu 3.5kw
Тип на уред Инвертер