Бренд: ST
Краток опис: ST MAC-18INV32 SIBERIA, Superior Technology powered by M.A.C....
Достапност:
Шифра: 77452
Гаранција (дена): 1800
Редовна Цена: 37,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

30,999 Ден.
12 РАТИ: 2,687 Ден.
24 РАТИ: 1,382 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
ST MAC-18INV32 SIBERIA, Superior Technology powered by M.A.C., DC ИНВЕРТЕР Клима уред, 18000BTU, 5300W на ладење, 5600W на греење, Скриен Дисплеј, R32 Гас, GMCC TOSHIBA компресор, Греење до минус 15 степени, Работна температура -15 до +50 степени, SEER (Ладење) 6.7, SCOP (Греење просек) 4.1, High density filter + Cold-catalyst филтри, Авто рестарт функција, Тајмер, Меморија на позицијата на отворот за дување, Смарт дијагностика + детекција на течење гас, Турбо мод, Функција за одвлажнување, A++ на ладење, А+ на греење, Идеална за простории до 45м2, Бучност на внатрешна единица 55 дб, Бучност на надворешна единица 63дб, Проток на воздух внатрешна единица 840/680/540, Тежина внатрешна единица 10.5 кг, Тежина надворешна единица 35.1 кг, Димензии внатрешна единица 302x957x213 мм, Димензии надоврешна единица 554x800x333мм
WiFi/Smart Не
Боја Бела
Греач на компресор Не
Капацитет 18000 btu 5.5kw
Тип на уред Инвертер