Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi A2 3/64GB Green, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-...
Достапност:
Шифра: 77367
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 6,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

4,395 Ден.
12 РАТИ: 381 Ден.
24 РАТИ: 196 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi A2 3/64GB Green, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), Display: IPS LCD 6.52 inches, 102.6 cm2 (~81.0% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density), Chipset: Mediatek Helio G36 (12 nm), Procesor: Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), PowerVR GE8320, Internal Memory: 64 GB, RAM: 3GB, microSDXC (dedicated slot), Dual Camera: 8 MP (wide); 0.08 MP , Dual LED flash, Video: 1080p@30fps, Selfie Camera: 5 MP, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, hotspot, Bluetooth: 5,0 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS BDS, USB: microUSB 2.0, USB On-The-Go, Sensors: accelerometer, OS: Android 12; MIUI 12, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Dimensions: 164.9 x 76.8 x 9.1 mm, Weight: 192 g.