Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi POCO C40 3/32GB Green, Dual SIM, Display: 6.71 inches ...
Достапност:
Шифра: 77260
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 6,699 Ден.

РОДЕНДЕНСКА КЛУБ ЦЕНА:

4,499 Ден.
12 РАТИ: 390 Ден.
24 РАТИ: 201 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi POCO C40 3/32GB Green, Dual SIM, Display: 6.71 inches IPS LCD 400 nits (typ), Resolution: 1650 x 720 pixels (~268 ppi density), Corning Gorilla Glass, Chipset: JLQ JR510 (11 nm), CPU: Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A55 & 4x1.5 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G57 MC1, Memory: 32GB ROM 34GB RAM, Dual Camera: 13 MP f/2.2 (wide) 2MP f/2.4 (depth), Video: 1080p@30, Front Camera: 5 MP f/2.2 (wide), Connectivity: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth: 5.0 A2DP LE, GPS A-GPS GLONASS BDS , NFC, FM Radio, USB Type-C 2.0 USB On-The-Go, OS: Android 11 MIUI 13 for POCO, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer proximity compass, Battery: Li-Po 6000 mAh non-removable, Dimensions: 169.6 x 76.6 x 9.2 mm; 204 gr
Можеби ќе Ве интересира