Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note 12 PRO+ 5G 8/256GB Midnight Black, Dual SIM...
Достапност:
Шифра: 76956
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 30,499 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

17,995 Ден.
12 РАТИ: 1,560 Ден.
24 РАТИ: 803 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi Note 12 PRO+ 5G 8/256GB Midnight Black, Dual SIM (Nano-SIM; dual stand-by), IP53 dust and splash protection, Display: OLED; 120Hz, 500 nits; 900 nits (HBM), 6.67 inches; 107.4 cm2 (~86.8% screen-to-body ratio), 1080 x 2400 pixels; 20:9 ratio (~395 ppi density), Corning Gorilla Glass 5, OS: Android 12, MIUI 13, Chipset: Mediatek MT6877V Dimensity 1080 (6 nm), CPU: Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G68 Mali-G68 MC4, Memory: 256GB; 8GB RAM, Camera: Triple 200 MP f/1.7 (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), LED flash; HDR; panorama, Video: 4K@30fps, Front Camera: 16 MP f/2.5 (wide), Video: 1080p@30fps, Loudspeaker with stereo speakers, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.2; A2DP; LE, GPS with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast charging 120W; 100% in 17min, Dimensions: 162.9 x 76 x 8.9 mm, Weight: 187 g, MZB0DEYEU
5G ДА
Display " 6.5-7
Rom 256
Колор Black
батерија (mAh) 5000-6000