Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note 12 PRO 8/256GB Graphite Gray, Dual SIM (Nan...
Достапност:
Шифра: 76948
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 21,999 Ден.

РОДЕНДЕНСКА КЛУБ ЦЕНА:

15,499 Ден.
12 РАТИ: 1,344 Ден.
24 РАТИ: 691 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi Note 12 PRO 8/256GB Graphite Gray, Dual SIM (Nano-SIM; dual stand-by), IP53 dust and splash protection, Display: AMOLED 6.67 inches; 107.4 cm2 (~86.7% screen-to-body ratio), 2400 x 1080 pixels; 20:9 ratio (~395 ppi density), Corning Gorilla Glass 3, OS: Android 12, MIUI 13, Chipset: Snapdragon 732G, CPU: Octa-core CPU 2.2GHz, GPU: Qualcomm Adreno 618,Memory: 256GB; 8GB RAM, Camera: Triple 50 MP f/1.9 (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), LED flash; HDR; panorama, Video: 4K@30fps, Front Camera: 16 MP f/2.5 (wide), Video: 1080p@30fps, Loudspeaker with stereo speakers, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.2; A2DP; LE, GPS with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast charging 67W; 50% in 15 min, Dimensions: 163 x 76 x 8 mm, Weight: 187 g, MZB0DG9EU
5G НЕ
Display " 6.5-7
Ram 8
Rom 256
Колор Gray
батерија (mAh) 5000-6000
Можеби ќе Ве интересира