Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note 12S 8/256GB Ice Blue , Dual SIM (Nano-SIM; ...
Достапност:
Шифра: 76946
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 18,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

11,995 Ден.
12 РАТИ: 1,040 Ден.
24 РАТИ: 535 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi Note 12S 8/256GB Ice Blue , Dual SIM (Nano-SIM; dual stand-by), Display: AMOLED; 90Hz, 700 nits; 1000 nits (peak), 6.43 inches; 99.8 cm2 (~84.5% screen-to-body ratio), 1080 x 2400 pixels; 20:9 ratio (~409 ppi density), OS: Android 13, MIUI 14, Chipset: Mediatek Helio G96 (12 nm), CPU: Octa-core (2x2.05 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G57 MC2, Memory: 256GB; 8GB RAM, Camera: Triple 108 MP f/1.9 (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), LED flash; HDR; panorama, Video: 1080p@30fps, Front Camera: 16 MP f/2.4 (wide), Video: 1080p@30fps, Loudspeaker with stereo speakers, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.3; A2DP; LE, GPS with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast charging 33W, Dimensions: 159.9 x 73.9 x 8.1 mm, Weight: 176 g, MZB0E8MEU
5G НЕ
Display " 6-6.5
Rom 256
Колор Blue
батерија (mAh) 5000-6000