Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 12C 4/128GB Ocean Blue, Dual SIM (Nano-SIM dual ...
Достапност:
Шифра: 76578
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 12,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ КЛУБ ЦЕНА:

6,499 Ден.
12 РАТИ: 558 Ден.
24 РАТИ: 288 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 12C 4/128GB Ocean Blue, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: IPS LCD 500 nits, 6.71 inches 106.5 cm2 (~82.6% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1650 pixels (~268 ppi density), Chipset: Mediatek MT6769Z Helio G85 (12nm), Procesor: Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G52 MC2, Internal Memory: 128 GB, RAM: 4GB, microSDXC (dedicated slot), Dual Camera: 50 MP f/1.8 (wide) PDAF, 0.08 MP (depth), LED flash HDR panorama, Video: 1080p@30fps, Selfie Camera: 5MP f/2.0 (wide) 1/4.0” 1.12µm, HDR, Panorama, Video: 1080p@30fps, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: 5.1 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS BDS, GALILEO, FM Radio, USB: microUSB 2.0, Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, Virtual proximity sensing, OS: MIUI 13, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Charging 10W, Dimensions: 168.8 x 76.4 x 8.8 mm, Weight: 192 g., MZB0DI1EU
5G НЕ
Display " 6-6.5
Ram 4
Rom 128
Колор Blue
батерија (mAh) 5000-6000