Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 10C 4/128GB Grey, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by)
Достапност:
Шифра: 76398
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 14,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ ЦЕНА СО КЛУБ КАРТИЧКА:

9,499 Ден.
12 РАТИ: 832 Ден.
24 РАТИ: 436 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 10C 4/128GB Grey, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: LCD 90Hz, 6.5 inches 102.0 cm2 (~83.4% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2400 pixels 20:9 ratio (~405 ppi density), Chipset: MediaTek Helio G88 (12nm), Procesor: Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G52 MC2, Internal Memory: 128 GB, RAM: 4GB, microSDXC (dedicated slot), Quad Camera: 50 MP f/1.8 (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 120˚ (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), 2 MP f/2.4 (depth), LED flash HDR panorama, Video: 1080p@30fps, Selfie Camera: 8 MP f/2.0 (wide) 1/4.0” 1.12µm, HDR, Panorama, Video: 1080p@30fps, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: 5.1 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS BDS, GALILEO, FM Radio, USB: microUSB 2.0, Sensors: Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, OS: Android 11; MIUI 12.5, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast Charging 18W, Reverse charging 9W, Dimensions: 162 x 75.5 x 8.9 mm, Weight: 181 g., MZB0B2WEU
Напреден Филтер
Достава 24/48 часа
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Радовиш
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ