Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 9C 3/64GB NFC Aurora Green, Dual SIM (Nano-SIM, dua
Достапност:
Шифра: 76258
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 9,199 Ден.

BLACK ЦЕНА:

7,299 Ден.
12x BLACK РАТА: 627 Ден.
24x BLACK РАТА: 323 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 9C 3/64GB NFC Aurora Green, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), GSM/HSPA/4G LTE, 6.53 inches, 102.9 cm2 (~81.0% screen-to-body ratio), Резолуција: 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~269 ppi density), IPS LCD, 400 nits (typ), Чипсет: MediaTek Helio G35 (12 nm), процесор: Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53), графичка: PowerVR GE8320, Внатрешна меморија: 32 GB, microSDXC (dedicated slot), up to 256 GB, Рам Меморија: 3GB, Примарна камера: 13 MP, f/2.2, 28mm (wide), 1.0µm, PDAF 2 MP, f/2.4, (macro), LED flash, HDR, Видео: 1080p@30fps, Секундарна камера: 5 MP, f/2.2, (wide), 1.12µm, HDR, Видео: 1080p@30fps, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5, A2DP, LE, GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, NFC, Radio FM, USB: microUSB 2.0, USB On-The-Go, Loudspeaker, 3.5mm jack, Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, Оперативен систем: Android 10, MIUI 12, Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable, Charging 10W, Димензии: 164.9 x 77.1 x 9 mm, Teжина: 196 g., MZB0A4PEU
Напреден Филтер
Tип ПРОМО
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Радовиш
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • Прочистувачи
  • AAR
  • SAMSUNG