Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei nova 10 SE Mint Green 8/128, Dual SIM (Nano-SIM dual stan
Достапност:
Шифра: 76246
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 24,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

19,999 Ден.
12 РАТИ: 1,750 Ден.
24 РАТИ: 916 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Huawei nova 10 SE Mint Green 8/128, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: OLED 1B colors 90Hz, 6.67 inches, 107.4 cm2 (~87.6% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density), Chipset: Qualcomm Snapdragon 680G 4G (6 nm), CPU: Octa-core (4x2.4 GHz Cortex-A73 & 4x1.9 GHz Cortex-A53), GPU: Adreno 610, Internal Memory: 128GB, RAM: 8GB, Triple Camera: 108 MP f/1.9 27mm (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 112˚ (ultrawide), 2 MP f/2.4 (macro), Dual LED flash; HDR; panorama, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 16 MP f/2.2 (wide), Video: 1080p@30fps, OS: EMUI 12; no Google Play Services, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac; dual-band; hotspot, Bluetooth: 5.0; A2DP; LE, GPS with with A-GPS; GLONASS; BDS; QZSS, NFC, Sensors: Fingerprint (side-mounted); accelerometer; gyro; compass; proximity (ultrasound), Battery: Li-Po 4500 mAh, non-removable, Fast charging 66W; 5W reverse, USB Type-C 2.0; USB On-The-Go, Dimensions: 162.4 x 75.5 x 7.4 mm, Weight: 184 g
Напреден Филтер
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Прилеп
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ