Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 10C 4/64GB Granit Gray, Dual SIM (Nano-SIM, dual st
Достапност:
Шифра: 76071
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 11,499 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

8,299 Ден.
12 РАТИ: 727 Ден.
24 РАТИ: 381 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 10C 4/64GB Granit Gray, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), Display: IPS LCD, 6.71 inches 106.5 cm2 (~82.0% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~268 ppi density), Chipset: Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm), Procesor: Octa-core (4x2.4 GHz Kryo 265 Gold & 4x1.9 GHz Kryo 265 Silver), GPU: Adreno 610, Internal Memory: 64 GB, RAM: 4GB, microSDXC (dedicated slot), Dual Camera: 50 MP f/1.8 26mm (wide) PDAF, 2 MP f/2.4 (depth), LED flash HDR panorama, Video: 1080p@30fps, Selfie Camera: 5 MP f/2.2 (wide) 1.12µm HDR, Video: 1080p@30fps, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: 5,0 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS BDS, Radio FM, USB: microUSB 2.0, USB On-The-Go, Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, OS: Android 11; MIUI 13, Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, Fast Charging 18W, Dimensions: 169.6 x 76.6 x 8.3 mm, Weight: 190 g., MZB0B2UEU, MZB0B2MEU
Напреден Филтер
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ