Бренд: Realme
Краток опис: Realme C21Y Black 4/64, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Displ
Достапност:
Шифра: 75797
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 8,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

7,999 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 667 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 334 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Realme C21Y Black 4/64, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: IPS LCD 400 nits, 6.5 inches, 102.0 cm2 (~80.8% screen-to-body ratio), 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density), OS: Android 11, Realme UI, Chipset: Unisoc T610 (12 nm), CPU: Octa-core (2x1.8 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G52 MP2, Memory: 64GB-ROM 4GB-RAM, Dual Camera: 13 MP f/2.2 26mm (wide), 1/3.06" 1.12µm PDAF; 2 MP f/2.4 (macro); 2 MP f/2.4 (depth), LED flash, HDR, panorama, Video: 1080p@30fps, Front Camera: 5 MP f/2.2 (wide), Video HDR 1080p@30fps, Loudspeaker and 3.5mm jack, Connections: microUSB 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n hotspot, Bluetooth 5.0 A2DP, GPS A-GPS GLONASS GALILEO BDS, Sensors: Fingerprint (rear-mounted); accelerometer; proximity; compass, Battery: Li-Po 5000 mAh, non-removable, Charging 10W, Reverse charging, Dimensions: 164.5 x 76 x 9.1 mm, Weight: 200 gr.
Напреден Филтер
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Радовиш
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 24 рати 0 посто камата
  • 555gmin
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG