Бренд: Hisense
Краток опис: Hisense Expert Smart CF35YR1FG/CF35YR1FW WIFI, SMART Инвертер...
Достапност:
Шифра: 75738
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 31,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

23,999 Ден.
12 РАТИ: 2,080 Ден.
24 РАТИ: 1,070 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Hisense Expert Smart CF35YR1FG/CF35YR1FW WIFI, SMART Инвертер клима уред, GMCC Toshiba компресор, Скриен ЛЕД Дисплеј, WiFi ВКЛУЧЕН, 12000BTU, Капацитет на ладење 3.4KW, Капацитет на греење 3.8KW, SEER 6.1 kWh, SCOP 4.0 kWh, EER на ладење 2.98 kWh, COP на греење 3.62 kWh, ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР, 360 Full DC inverter - DC компресор + 2 DC мотори на вентилатор (внатрешна/надворешна) со што има заштеда до 30% на ел. енергија, Twin Rotary compresor - подобрување на вибрациите и намалување на бучавата, EEV (Електричен експанзионен вентил), 4во1 филтер + Активен јаглен филтер, Капацитет на одвлажнување 1.2л/ч, I-feel функција која ја мери температурата што треба да се постигне онаму каде што е далечинксиот управувач, Проток на воздух 550cbm3/h, 4D Auto swing, Turbo cooling ладење, Тајмер 24 часа, Sleep функција, Самодијагностика, Работна температура греење -20/+24, Работна температура ладење -15/+43, Бучност внатрешна единица 56 dB, Бучност надворешна единица 62 dB, Тип на гас R32, Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење, Димензии внатрешна единица 795×255×197 мм, Димензии надворешна единица 660×483×240 мм
WiFi/Smart Да
Боја Бела
Греач на компресор Не
Капацитет 12000 btu 3.5kw
Тип на уред Инвертер