Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung Galaxy S22 5G White 8/128, Dual SIM (2 Nano-SIMs + eS...
Достапност:
Шифра: 75723
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 54,999 Ден.

ЦЕНА СО КЛУБ КАРТИЧКА:

38,499 Ден.
12 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 3,209 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 1,605 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Samsung Galaxy S22 5G White 8/128, Dual SIM (2 Nano-SIMs + eSIM dual stand-by), IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins), Armour aluminum frame, Display: 6.1 inches 90.1 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio), Dynamic AMOLED 2X; 120Hz; HDR10+; 1300 nits (peak), Resolution: 1080 x 2340 pixels; 19.5:9 ratio (~425 ppi density), Corning Gorilla Glass Victus+, Chipset: Exynos 2200 (4 nm), CPU: Octa-core (1x2.8 GHz Cortex-X2 & 3x2.50 GHz Cortex-A710 & 4x1.8 GHz Cortex-A510), GPU: Xclipse 920, Internal Memory: 128 GB, RAM: 8GB, OS: Android 12 One UI 4.1, Triple Camera: 50 MP f/1.8 23mm (wide) 1/1.56" 1.0µm Dual Pixel PDAF OIS, 10 MP f/2.4 70mm (telephoto) 1/3.94" 1.0µm PDAF OIS 3x optical zoom, 12 MP f/2.2 13mm 120˚ (ultrawide) 1/2.55" 1.4µm Super Steady video, LED flash auto-HDR panorama, Video: 8K@24fps; 4K@30/60fps; 1080p@30/60/240fps; 720p@960fps; HDR10+; stereo sound rec; gyro-EIS, Front Camera: 10 MP f/2.2 26mm (wide) 1/3.24" 1.22µm Dual Pixel PDAF, Dual video call; Auto-HDR, Video: 4K@30/60fps; 1080p@30fps, Stereo Speakers 32-bit/384kHz audio Tuned by AKG, Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth: v5.2 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS BDS GALILEO, NFC, Sensors: Fingerprint (under display, ultrasonic) accelerometer; gyro; proximity; compass; barometer, Battery: Non-removable Li-Ion 3700 mAh, Fast charging 25W, USB Type-C 3.2; USB On-The-Go, USB Power Delivery 3.0, Fast Qi/PMA wireless charging 15W, Reverse wireless charging 4.5W, Dimensions: 146 x 70.6 x 7.6 mm 167g, P/N: SM-S901BZWDEUC
5G ДА
Display " 6-6.5
Ram 8
Rom 128
Колор White
батерија (mAh) <4000
Можеби ќе Ве интересира