Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 9C 2/32GB NFC Midnight Grey, Dual SIM (Nano-SIM, du
Достапност:
Шифра: 75144
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 7,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

6,499 Ден.
12x КЛУБ РАТА: 558 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 288 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 9C 2/32GB NFC Midnight Grey, Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by), 6.53 inches, 102.9 cm2 (~81.0% screen-to-body ratio), Резолуција: 720 x 1600 pixels; 20:9 ratio (~269 ppi density); IPS LCD 400 nits (typ), Чипсет: MediaTek Helio G35 (12 nm), процесор: Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53), графичка: PowerVR GE8320, Внатрешна меморија: 32 GB, Рам Меморија: 2GB, Примарна камера: 13 MP f/2.2 28mm (wide) 1.0µm PDAF; 2 MP, f/2.4 (macro) LED flash HDR, Видео: 1080p@30fps, Секундарна камера: 5 MP f/2.2 (wide) 1.12µm HDR, Видео: 1080p@30fps, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5 A2DP LE, GPS: A-GPS GLONASS BDS, Radio FM, USB: microUSB 2.0 USB On-The-Go, Loudspeaker, 3.5mm jack, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer proximity, Оперативен систем: Android 10 MIUI 12, Батерија: Li-Po 5000 mAh, non-removable, Charging 10W, Димензии: 164.9 x 77.1 x 9 mm, Teжина: 196 g
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Радовиш
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
 • 555x180_saem_maj
 • 555222
 • 555x180wg
 • 555x180_mob
 • 555x180_I2T
 • aeg_electrolux
 • 555x180_sda
 • Setec Alati
 • 555gmin
 • Levenhuk-mini-slider
 • AAR
 • SAMSUNG