Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei nova 9 Black 8/128, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Di
Достапност:
Шифра: 74774
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 30,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

25,499 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 1,127 Ден.
48x КЛУБ РАТА: 646 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Huawei nova 9 Black 8/128, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: 6.57 inches, 106.0 cm2 (~89.9% screen-to-body ratio) OLED 1B colors 120Hz, Resolution: 1080 x 2340 pixels 19.5:9 ratio (~392 ppi density), Chipset: Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 4G (6 nm), CPU: Octa-core (4x2.4 GHz Kryo 670 & 4x1.8 GHz Kryo 670), GPU: Adreno 642L, Internal Memory: 128GB, RAM: 8GB, Quad Camera: 50 MP f/1.9 23mm (wide) PDAF, 8 MP f/2.2 (ultrawide), 2 MP f/2.4 (depth), 2 MP f/2.4 (macro), Video: 4K; 1080p; 720p@960fps gyro-EIS, Secondary Camera: 32 MP f/2.0 (wide): 4K@30fps; 1080p@30fps gyro-EIS, OS: HarmonyOS 2.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/a/6 dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth v5.2 A2DP LE, GPS with tri-band A-GPS GLONASS BDS GALILEO QZSS NavIC, Sensors: Fingerprint (under display optical) accelerometer gyro proximity compass, Battery: Li-Po 4300 mAh non-removable, USB Type-C 2.0; USB On-The-Go, Fast charging 66W; 100% in 38 min, Reverse charging, Dimensions: 160 x 73.7 x 7.8 mm, Weight: 175 g, NottinghamN-L29B
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Радовиш
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180_WS_BT_SDA
  • 555x180_WS_TV_NB_IT_MOB
  • 555x180_procistuvaci
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG