Бренд: Realme
Краток опис: Realme C21 Blue 4/64, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display
Достапност:
Шифра: 74711
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 8,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

7,999 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 370 Ден.
48x КЛУБ РАТА: 188 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Realme C21 Blue 4/64, Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by), Display: IPS LCD 400 nits, 6.5 inches, 102.0 cm2 (~80.8% screen-to-body ratio), 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density), OS: Android 10, Realme UI, Chipset: MediaTek Helio G35 (12 nm), CPU: Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53), GPU: PowerVR GE8320, Memory: 64GB-ROM 4GB-RAM, Dual Camera: 13 MP f/2.2 26mm (wide), 1/3.06" 1.12µm PDAF; 2 MP f/2.4 (macro); 2 MP f/2.4 (depth), Video: 1080p@30fps, Front Camera: 5 MP f/2.2 (wide), Video HDR 1080p@30fps, Loudspeaker and 3.5mm jack, Connections: microUSB 2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n hotspot, Bluetooth 5.0 A2DP, GPS A-GPS GLONASS GALILEO BDS, Sensors: Fingerprint (rear-mounted); accelerometer; proximity; compass, Battery: Li-Po 5000 mAh, non-removable, Charging 10W, Reverse charging, Dimensions: 165.2 x 76.4 x 8.9 mm, Weight: 190 gr.
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Битола
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Струмица
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Охрид
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Штип
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Кочани
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Велес
Достапност по салони Сетек Аеродром
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Чаир
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Радовиш
Достапност по салони Сетек Свети Николе
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Ресен
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Сити Мол
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180_BT_dec
  • 555x180_TV_dec
  • 555x180_SDA_dec
  • 555x180_IT_dec
  • 555x180_MOB_dec
  • 555x180_procistuvaci
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG