Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 9T 4/128GB Twilight Blue, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 i
Достапност:
Шифра: 74693
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 12,499 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

10,499 Ден.
24x КЛУБ РАТА: 486 Ден.
48x КЛУБ РАТА: 261 Ден.

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 9T 4/128GB Twilight Blue, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches 104.7 cm2 (~83.4% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2340 pixels, IPS LCD 400 nits (typ), Chipset: Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 (11 nm), CPU:Octa-core (4x2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 260 Silver), GPU: Adreno 610, Internal Memory: 128 GB, microSD, RAM: 4GB, Primary Camera: 48 MP f/1.8 26mm (wide) 1/2.0" 0.8µm PDAF, 8 MP f/2.2, 120˚ (ultrawide) 1/4.0" 1.12µm, 2 MP f/2.4 (macro), 2 MP f/2.4, (depth), Secondary Camera: 8 MP f/2.1 27mm (wide) 1/4.0" 1.12µm, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Stereo Speakers, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band Wi-Fi Direct hotspot, Bluetooth: 5.0 A2DP LE, GPS with A-GPS GLONASS GALILEO BDS, FM Radio, OS: Android 10, MIUI 12, Sensors: Fingerprint (side-mounted) accelerometer proximity compass, Battery: Non-removable Li-Po 6000 mAh, Fast charging 18W, Reverse charging 2.5W
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Гостивар
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Радовиш
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555x180_BT_dec
  • 555x180_TV_dec
  • 555x180_SDA_dec
  • 555x180_IT_dec
  • 555x180_MOB_dec
  • 555x180_procistuvaci
  • 555-greenje
  • Levenhuk-mini-slider
  • AAR
  • SAMSUNG