Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Blue, Dual SIM, 6.53 inches 102.9 cm2 (~8
Достапност:
Шифра: 74663
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 7,999 Ден.

СЕТЕК ДЕНОВИ ЦЕНА СО КЛУБ КАРТИЧКА:

5,999 Ден.
12 РАТИ: 525 Ден.
24 РАТИ: 275 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Xiaomi Redmi 9A 2/32GB Blue, Dual SIM, 6.53 inches 102.9 cm2 (~81.0% screen-to-body ratio), Резолуција: 720 x 1600 pixels 20:9 ratio (~269 ppi density), IPS LCD, 400 nits, Чипсет: MediaTek Helio G25 (12 nm), Процесор: Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53), Графичка: PowerVR GE8320, Внатрешна меморија: 32 GB, microSD, Рам Меморија: 2GB, Примарна камера: 13 MP f/2.2, 28mm (wide) 1.0µm PDAF, Видео: 1080p@30/60fps, Секундарна камера: 5 MP f/2.2 (wide) 1.12µm, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n; Wi-Fi Direct; hotspot, Bluetooth: 5.0 A2DP LE, GPS with A-GPS; GLONASS; BDS, Radio, OS: Android 10 MIUI 12, Сензори: Accelerometer proximity, Батерија: Non-removable Li-Po 5000 mAh, Димензии: 164.9 x 77.1 x 9 mm, Тежина: 196gr
Напреден Филтер
Достапност по салони Сетек Гевгелија
Достапност по салони Сетек Охрид 2
Достапност по салони Сетек Крива Паланка
Достапност по салони Сетек Дебар
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ