Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 9 32GB Green, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches (~83.
Достапност:
Шифра: 73885
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi 9 32GB Green, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches (~83.2% дисплај-to-body ratio), Резолуција: 1080 x 2340 pixels, IPS LCD capacitive touchдисплај, 16M colors, чипсет: Mediatek Helio G80 (12 nm), процесор:Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), графичка: Mali-G52 MC2, Внатрешна меморија: 32 GB, microSD, up to 256 GB, Рам Меморија: 3GB, Примарна камера: 13 MP + 8MP + 5MP + 2MP, f/1.8, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, секундарна камера: 8 MP, f/2.0, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.2, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android 10, Сензори: Fingerprint (rear-mounted) AcceleВнатрешна меморијаeter proximity compass, батерија: Non-removable Li-Ion 5020 mAh батерија
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Тетово
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Прилеп
Достапност по салони Сетек Ѓорче Петров
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 1140x150-web-copy