Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note9 128GB White, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches (
Достапност:
Шифра: 73619
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi Note9 128GB White, Dual SIM, 4G LTE, 6.53 inches (~83.5% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2340 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, Corning Gorilla Glass 5,16M colors, Chipset:MediaTek Helio G85 (12nm), CPU: Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55), GPU: Mali-G52 MC2, Internal Memory: 128 GB, microSD, up to 256MB, RAM: 4GB, Primary Camera: 48MP+8MP+2MP+2MP, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 13MP, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5.0, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android10, Sensors: Fingerprint (rear-mounted) Accelerometer gyro proximity compass, Battery: Non-removable Li-Ion 5020 mAh battery, Dimensions: 162.3 x 77.2 x 8.9 mm
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • gm
  • Procistuvaci
  • 555-esenski_popusti
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG