Бренд: Samsung
Краток опис: SAMSUNG WIND FREE COMFORT серија, AR18TXFCAWKNEU/AR18TXFCAWKXEU,
Достапност:
Шифра: 73370
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
SAMSUNG WIND FREE COMFORT серија, AR18TXFCAWKNEU/AR18TXFCAWKXEU, SMART Инвертер клима уред, ЛЕД Дисплеј, Интегриран WiFi, 18000BTU, Капацитет на ладење 5.0KW, Капацитет на греење 6.0KW, SEER 6.8 kWh, SCOP 3.8 kWh, EER на ладење 3.6 kWh, COP на греење 3.51 kWh, ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен, Иновативна Windfree технологија na дисперзија на воздухот низ собата низ микро дупчиња со цел да се постигне ефект на неподвижен воздух кој е благопријатен за секого, Капацитет на одвлажнување 2л/ч, Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита, Турбо мод, Комфорт мод, Вентилатор мод, Самочистење, Двостепено ладење, Тајмер, Авто рестарт, Работна температура греење -15/+24, Работна температура ладење -10/+46, Бучност вантрешна единица мин. 25dB/ макс. 41 dB, Бучност надворешна единица 51 dB, Тип на гас R32, Идеална за простории од 45 до 50м2, Енергетска класа А++ на ладење/А на греење, Димензии внатрешна единица 1055x299x215 мм, Димензии надворешна единица 880x638x310 мм, P/N: AR18TXFCAWKNEU
Достапност по салони Сетек Рузвелтова
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Стадион
Достапност по салони Сетек Куманово
Достапност по салони Сетек Кавадарци
Достапност по салони Сетек Кичево
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
 • 555x180-citymall-rodenden2
 • Dvojno_555_SDA
 • Dvojno_555_IT
 • dvojno_WG
 • dvojno_TV
 • dvojno__MOB
 • 555-greenje
 • school
 • Levenhuk-mini-slider
 • AAR
 • SAMSUNG