Бренд: Samsung
Краток опис: SAMSUNG AR12TXFCAWKNEU/AR12TXFCAWKXEU, SMART Инвертер клима уред
Достапност:
Шифра: 73276
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
SAMSUNG AR12TXFCAWKNEU/AR12TXFCAWKXEU, SMART Инвертер клима уред, WIND FREE COMFORT серија, ЛЕД Дисплеј, Интегриран WiFi, 12000BTU, Капацитет на ладење 3.5KW, Капацитет на греење 3.5KW, SEER 6.5 kWh, SCOP 3.8 kWh, EER на ладење 2.87 kWh, COP на греење 3.72 kWh, ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен, Иновативна Windfree технологија na дисперзија на воздухот низ собата низ микро дупчиња со цел да се постигне ефект на неподвижен воздух кој е благопријатен за секого, Капацитет на одвлажнување 1.5л/ч, Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита, Турбо мод, Комфорт мод, Вентилатор мод, Самочистење, Двостепено ладење, Тајмер, Авто рестарт, Работна температура греење -15/+24, Работна температура ладење -10/+46, Бучност вантрешна единица мин. 19dB/ макс. 38 dB, Бучност надворешна единица 47 dB, Тип на гас R32, Идеална за простории до 40м2, Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење, Димензии внатрешна единица 820x299x215 мм, Димензии надворешна единица 660x475x242 мм
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 24_RATI_555
  • BIG_SALE_WG_5552
  • BIG_SALE_SDA_555
  • BIG_SALE_MOB_555
  • BIG_SALE_IT_555
  • 555_big_sale
  • gm
  • Procistuvaci
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG