Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung Galaxy S20 Ultra Cosmic Gray, 6.9 inches Dynamic AMOLED
Достапност:
Шифра: 73134
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Samsung Galaxy S20 Ultra Cosmic Gray, 6.9 inches Dynamic AMOLED 2X 20:9 capacitive touchдисплај, 16M colors (~90.6% дисплај-to-body ratio), Резолуција: 1440 x 3200 pixels, Gorilla Glass 6, чипсет: Exynos 990, процесор: Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.8 GHz Kryo 585), графичка: Adreno 650, Внатрешна меморија: 128 GB microSD, up to 256 GB, RAM: 12GB, Примарна камера: Quad 108MP + 48MP + 12MP + VGA, Hybrid Optic Zoom at 10x , Digital Zoom up to 100x, секундарна камера: 40MP Dual Pixel PDAF, UHD 8K (7680 x 4320)@24fps, Dual video call, Auto HDR, OS: Android 10.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2.4/5GHz), dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5.0 A2DP LE aptX, GPS, NFC, Сензори: Fingerprint (under display, ultrasonic) accelerometer gyro proximity compass barometer Samsung DeX (desktop experience support), IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins), батерија: Non-removable Li-Ion 5000 mAh батерија, Димензии: 167 x 76 x 8.8 mm 220g, P/N: SM-G988BZAPEUF
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 128GB
Големина на екран Над 6.5'' инчи
Рам 12GB
Достапност по салони СЕТЕК ГТЦ ИТ
Достапност по салони СЕТЕК ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек ГТЦ ИТ
Достапност по салони Сетек ГТЦ до Холидеј Ин
Достапност по салони Сетек Струга
Достапност по салони Сетек Капитол
Достапност по салони Сетек Кичево
Достапност по салони Сетек Сити Мол
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555ws
  • gm
  • Procistuvaci
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG