Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung Galaxy S20+ Cosmic Black, 6.7 inches Dynamic AMOLED 2X 2
Достапност:
Шифра: 73130
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
Samsung Galaxy S20+ Cosmic Black, 6.7 inches Dynamic AMOLED 2X 20:9 capacitive touchscreen, 16M colors (~90.4% screen-to-body ratio), Resolution: 1440 x 3200 pixels, Gorilla Glass 6, Chipset: Exynos 990, CPU: Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.8 GHz Kryo 585), GPU: Adreno 650, Internal Memory: 128 GB microSD, up to 256 GB, RAM: 8GB, Primary Camera: Quad 12MP + 64MP + 12MP + VGA, Hybrid Optic Zoom at 3x , Digital Zoom up to 30x, Secondary Camera: 10MP Dual Pixel PDAF, UHD 8K (7680 x 4320)@24fps, Dual video call, Auto HDR, OS: Android 10.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2.4/5GHz), dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v5.0 A2DP LE aptX, GPS, NFC, Sensors: Fingerprint (under display, ultrasonic) accelerometer gyro proximity compass barometer Samsung DeX (desktop experience support), IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins), Fast Qi/PMA wireless charging 15W, Battery: Non-removable Li-Ion 4500 mAh battery, Dimensions: 162 x 74 x 7.8 mm 186g, P/N: SM-G985FZKDEUF
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 128GB
Големина на екран Над 6.5'' инчи
Рам 8GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 24_RATI_555
  • BIG_SALE_WG_5552
  • BIG_SALE_SDA_555
  • BIG_SALE_MOB_555
  • BIG_SALE_IT_555
  • 555_big_sale
  • gm
  • Procistuvaci
  • Akciski_za_greenje
  • SAMSUNG