Бренд: Samsung
Краток опис: SAMSUNG AR12NXFHBWKNEU/AR12NXFHBWKXEU, Инвертер клима уред, Bora
Достапност:
Шифра: 73026
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
SAMSUNG AR12NXFHBWKNEU/AR12NXFHBWKXEU, Инвертер клима уред, Boracay серија, 12000BTU, Капацитет на ладење 3.5KW, Капацитет на греење 3.5KW, SEER 6.5 kWh, SCOP 4.0 kWh, EER на ладење 3.5 kWh, COP на греење 3.72 kWh, ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен, Капацитет на одвлажнување 1.5л/ч, Проток на воздух 678 m3/h, 3 care filter FullHD филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита, Турбо мод, Комфорт мод, Вентилатор мод, Самочистење, Двостепено ладење, Тајмер, Авто рестарт, Работна температура греење -15/+24, Работна температура ладење -10/+46, Бучност вантрешна единица мин. 21dB/ макс. 42 dB, Бучност надворешна единица 48 dB, Тип на гас R32, Идеална за простории од 26 до 35м2, Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење, Димензии вантрешна единица 820x285x215 мм, Димензии надворешна единица 660x475x242 мм
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela