Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi Note8 32GB Space Black, Dual SIM, 4G LTE, 6.3 inch
Достапност:
Шифра: 72968
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi Note8 32GB Space Black, Dual SIM, 4G LTE, 6.3 inches (~81.7% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2340 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Chipset:Qualcomm SDM665 Snapdragon 665 (11 nm), CPU: Octa-core (4x2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 260 Silver), GPU: Adreno 610, Internal Memory: 32 GB, microSD, up to 256MB, RAM: 3GB, Primary Camera: 48MP+8MP+2MP+2MP, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 13MP, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.2, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android 9, Sensors: Accelerometer Fingerprint(rear-mounted) gyro proximity compass, Battery: Non-removable Li-Ion 4000 mAh battery, Dimensions: 158.3 x 75.3 x 8.4 mm
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 3GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555_Golemi_popusti_na_belo_i_besplaten_parking
  • 555_School_is_on
  • SAMSUNG
  • ban1
  • ban2
  • gm