Бренд: Xiaomi
Краток опис: Xiaomi Redmi 8A 32GB Midinight Black, Dual SIM, 4G LTE, 6.2 inc
Достапност:
Шифра: 72964
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Xiaomi Redmi 8A 32GB Midinight Black, Dual SIM, 4G LTE, 6.2 inches (~81.3% screen-to-body ratio), Resolution: 720 x 1520 pixels, IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Chipset: Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm), CPU:Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53), Internal Memory: 32 GB, microSD, up to 256 GB, RAM: 2GB, Primary Camera: 12 MP, f/1.8, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 8 MP, f/1.8, WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth: v4.2, A2DP, LE, GPS, Infrared port, Radio, OS: Android 9,0, Sensors: Accelerometer proximity compass, Battery: Non-removable Li-Ion 5000 mAh battery
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 32GB
Големина на екран Од 5.6'' инчи до 6.5'' инчи
Рам 2GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • 555_Golemi_popusti_na_belo_i_besplaten_parking
  • 555_School_is_on
  • SAMSUNG
  • ban1
  • ban2
  • gm