Бренд: ST
Краток опис: ST GAC-CT18INV, Superior Technology, 18000 BTU КОНЗОЛЕН ИНВЕРТЕР
Достапност:
Шифра: 71507
Гаранција (дена): 1800

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
ST GAC-CT18INV, Superior Technology, 18000 BTU КОНЗОЛЕН ИНВЕРТЕР Климатизер, Ладење 5.13KW и Греење 5.28KW, LANDA КОМПРЕСОР, EER за ладење 3.25, COP за греење: 3.55, SEER 6.50, SCOP: (4.1 average, 5.1 warmer, 3.4 colder), Тајмер функција, Auto restart, Самодијагностика, Заклучување, Вертикален Auto swing, Cold plasma филтер, Бучност на внатрешна единица Мин: 31dB, Макс: 47dB, Бучност на надворешна единица Мин: 57dB, Макс: 65dB, Волумен на протoк на воздух m3h 700/650/580/520/460/410/320 , Одвлажнување 1.8л на час, Нормална работна температура: -17 to 43 C, R32 Нов еколошки гас, A++ енергетска класа во ладење и А+ во греење, Далечински управувач, Идеална за простории од 20 до 35м2
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • mob
  • laptop
  • tv
  • mali
  • ladenje
  • bela