Бренд: Huawei
Краток опис: Huawei Honor 8 Lite, Black, 5.2 inches IPS LCD capacitive touchs
Достапност:
Шифра: 70356
Гаранција (дена): 720

Количина

Icon Направете нарачка преку телефон
*Сетек се од техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*За сетек клуб кредит има 3% административен трошок.
Huawei Honor 8 Lite, Black, 5.2 inches IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, Resolution: 1080 x 1920 pixels, Chipset: HiSilicon Kirin 655, CPU: Octa-core (4x2.1 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53), GPU: Mali-T830MP2, Internal Memory: 16 GB, microSD, up to 256 GB, RAM: 3 GB, Primary Camera: 12 MP, f/2.0, autofocus, LED flash, Video: 1080p@30fps, Secondary Camera: 8 MP, f/2.0, 1080p, OS: Android OS, v7.0 (Nougat), Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth v4.1, A2DP, EDR, LE, GPS, NFC, FM radio, Sensors: Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, compass, Battery: Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery, Dimensions: 147.2 x 72.9 x 7.6 mm
Напреден Филтер
Камера Предна и задна
Процесор Octa Core
Внатрешна Меморија 16GB
Големина на екран Од 5.1'' инчи до 5.5'' инчи
Рам 3GB
КАТАЛОЗИ И АКЦИИ
  • Katalozi RF