Бренд: Samsung
Краток опис: Samsung SM-A145 Galaxy A14 4/64 Black, Dual Sim, Display: PLS...
Достапност:
Шифра: 60821
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 12,999 Ден.

РОДЕНДЕНСКА КЛУБ ЦЕНА:

8,999 Ден.
12 РАТИ: 780 Ден.
24 РАТИ: 402 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
Samsung SM-A145 Galaxy A14 4/64 Black, Dual Sim, Display: PLS TFT 6.6 inches 104.9 cm2 (~80.2% screen-to-body ratio), Resolution: 1080 x 2408 pixels (FHD+) 20:9 ratio (~400 ppi density), Glass front and plastic frame plastic back, CPU: Octa-core (2x2.4 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55), OS: Android 13; One UI 5.0, ROM: 64GB; RAM: 4GB, Triple Camera: 50 MP f/1.8 (wide) PDAF, 2 MP f/2.4 (macro), 2 MP f/2.4 (depth), LED flash; panorama; HDR, Video: FHD 1920 x 1080@30fps, Front Camera: 13 MP f/2.0 (wide), Connections: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4+5GHz, WiFi Direct, Dual Band, Hot Spot, Bluetooth v5.2, GPS whit A-GPS; Glonass; Beidou; Galileo; QZSS, NFC, Сензори: Fingerprint; accelerometer; comppas; barometar Battery: Li-Po 5000 mAh non-removable, USB Type-C 2.0, Dimensions: 167.7 x 78 x 9.1 mm, Weight: 202g, P/N: SM-A145RZKUEUC
5G НЕ
Display " 6.5-7
Ram 4
Rom 64
Колор Black
батерија (mAh) 5000-6000
Можеби ќе Ве интересира