Бренд: Asus
Краток опис: ASUS ROG Strix 16 G614JIR-N4003, - Процесор Intel Core I9-149...
Достапност:
Шифра: 57382
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 132,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

119,999 Ден.
12 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 10,000 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 5,000 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
ASUS ROG Strix 16 G614JIR-N4003, - Процесор Intel Core I9-14900HX (36M Cache / up to 5.6 GHz ), Рам Меморија 32GB DDR5 5600MHz, Диск 1TB M.2 SSD PCIE NVME, Графичка карта NVIDIA GeForce RTX 4070 8GB DDR6, 4xUSB (2x3.2, 1x3.2 type C, 1x Thunderbolt USB 4,0C), 2.5Gigabit LAN, WLAN 802.11ax Triple Band, Bluetooth 5.3, HDMI 2.1, Display Port, Backlit Chiclet Keyboard 4-Zone RGB, 90WHrs / 4S1P/ 4-cell Li-ion -, TMP, ROG Nebula HDR Display, Mini-LED 240Hz 16" QHD (2560 x 1600), DCI-P3: 100%, PN: 90NR0IG5-M003R0
Големина на диск 1TB
Големина на екран 16 инчи
Графичка Картичка nVidia
Графичка Картичка Меморија 8GB
Процесор i9
РАМ Меморија 32GB
Резолуција WQHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп GAMING