Бренд: Lenovo
Краток опис: LENOVO IdeaPad 1 15ALC7 ( GRAY ), - AMD Ryzen 5 5500U (3M Ca...
Достапност:
Шифра: 57030
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 21,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

18,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 792 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
LENOVO IdeaPad 1 15ALC7 ( GRAY ), - AMD Ryzen 5 5500U (3M Cache, Up to 4.0GHz ), Intel HD VGA, 8GB DDR4 3200MHz, 512GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x4 NVMe , HD 720P WEBCAM, 2 x Stereo Speakers with Dolby Audio, LAN: 10/100/1000M Gigabit Ethernet, Bluetooth® 4.0 Combo with WiFi Card, Ports: 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 3.5 mm Combo Audio Jack, 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x RJ45, 4-in-1 Card Reader, 15.6" FULLHD (1920x1080), P/N: 82R4008YRM
Големина на диск 512GB
Големина на екран 15.6 инчи
Графичка Картичка AMD Radeon
Процесор Ryzen 5
РАМ Меморија 8GB
Резолуција FHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп Home