Бренд: Lenovo
Краток опис: LENOVO IdeaPad 1 15ALC7 ( GRAY ), - Процесор AMD Ryzen 7 570...
Достапност:
Шифра: 57029
Гаранција (дена): 720
Редовна Цена: 28,999 Ден.

КЛУБ ЦЕНА:

24,999 Ден.
24 РАТИ БЕЗ КАМАТА: 1,042 Ден.

Количина

*Сетек Сè од Техника не одговара за технички грешки и слики што не соодествуваат со реалниот производ.
*Сетек Сè од Техника го задржува правото за промена на цените без претходна најава.
*Сите цени се со пресметан ДДВ.
*Вредноста на ратата се однесува за 12/24 рати Сетек клуб кредит.
*За Сетек клуб кредитот има 3% административен трошок.
*ОНЛАЈН ЦЕНАТА ВАЖИ САМО ЗА НАРАЧКИ ОД ВЕБ СТРАНАТА НА СЕТЕК.
LENOVO IdeaPad 1 15ALC7 ( GRAY ), - Процесор AMD Ryzen 7 5700U (8M Cache, Up to 4.1GHz ), AMD Radeon™ Graphics 7, Рам 16GB DDR4 320MHz, Диск 512GB SSD M.2 , Backlight keyboard, HD 720P камера, 2 x Stereo Speakers with Dolby Audio, Bluetooth® 5.0 Combo with WiFi Card, Ports: 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 3.5 mm Combo Audio Jack, 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x RJ45, 4-in-1 Card Reader, 15.6" FULLHD (1920x1080), P/N: 82R4008TRM
Големина на диск 512GB
Големина на екран 15.6 инчи
Графичка Картичка AMD Radeon
Процесор Ryzen 7
РАМ Меморија 16GB
Резолуција FHD
Тип на Диск SSD
Тип на Лаптоп Home